Eylül ayının başında Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ve Series S’in fiyatları açıklanmıştı ancak daha sonrasında fiyatların kaldırılması ile birlikte belirlenen fiyatların değişeceği anlaşılmıştı.

Microsoft, Türkiye için belirlediği fiyatları değişkenlik gösteriyordu. İki farklı sürüm olarak piyasaya çıkardığı konsolların donanım gücü bakımından farkları bulunuyordu. Xbox Series X daha güçlü özellikleriyle öne çıkarken, Series S versiyonu ise daha uygun fiyata daha düşük donanım özellikleri sunuyordu.

Xbox Series S’in yeni ön sipariş fiyatı belli oldu.

İlk açıklanan rakamlara göre 4.699TL olan Xbox Series’in fiyatı yeni açıklamaya göre vergiler dahil 5399TL’ye yükseltildi. Ekimde bitmesi planlanan ek gümrük vergisinin uzatılması da bunda etkili oldu. Bu fiyat farkıyla beraber yeni nesil konsolun S versiyonu 700TL artmış oldu.

Güçlü donanım özellikleriyle öne çıkan Series X versiyonunun fiyatı 9299TL olarak belirlendi.

Xbox Series S’in fiyatının yükselmesiyle beraber kendisinin ağabeyi olarak adlandırılabilecek Xbox Series X versiyonunun da fiyatı yükseldi. İlk etapta 7499TL olarak belirlenen fiyat, yeni fiyatın açıklanmasıyla beraber değişti. 9299TL fiyat etiketiyle ön siparişe açılan konsolun fiyat farkı S sürümüne göre daha fazla arttı. Fiyat farkının 1800TL olarak belirlenmesiyle birlikte yeni nesil konsolu almak isteyenler daha fazla ödeme yapmak durumunda kalacaklar.

GamePass gibi özelliklerle öne çıkan konsolu ön sipariş vermek isteyenler burada belirlenen firmalar aracılığıyla ön sipariş verebilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz