George R.R. Martin’in, Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisi televizyon dizisi olarak yayınlandıktan sonra dünya çapında popülaritesini oldukça arttırmıştı. İlk olarak 1991 yılında yazılmaya başlanan serinin ilk kitabı Taht Oyunları ismiyle 1997 yılında yayımlanmıştı. Şu anda 6. kitabın yazımı devam ederken PC tarafında ise yeni oyunlar gelmeye devam ediyor.

Aslında PC için yayınlanan birden çok video oyunu bulunuyor ancak hiçbiri tam olarak fantastik diyarın içerdiği ihanet, intikam, entrika gibi unsurları tam olarak içeremiyordu. Anlaşılan oyunun yapımcısı Dire Wolf‘ta böyle düşünüyormuş ve kolları sıvayarak Game of Thrones kutu oyununu PC platformuna getirmek için çalışmaya başlamış.

Oyun, GoT serisine alışık olanların bildiği bir yerde geçiyor, Westeros’ta. Hikaye Kral Robert Baratheon’un ölümünün ardından geçen sürede başlıyor. Kral’ın ölümünün ardından oluşan otorite boşluğu sebebiyle Westeros’un büyük hanedanları birbirine karşı politik ve askeri olarak üstün hale gelmeye çalışıyor. Bir oyuncu olarak ta biz bu hanedanların bir tanesinin yönetimini üstlenerek King’s Landing’i ele geçirip demir tahta orurarak yedi krallığın tek yöneticisi olmaya çalışıyoruz.

Kutu oyununun dijital versiyonunda oynanabilir altı hanedan bulunuyor. Bunlar Lannister, Stark, Greyjoy, Martell, Tyrell ve Baratheon. Oyunda isterseniz 5 AI ya karşı oynayabilirsiniz veya bunlar bana yetmez diyenler için multiplayer özelliği de var ve 6 kişiye kadar oynanabilir durumda. Oyunda askeri olarak gelişim göstererek diğer hanedanlıklara ne kadar dişli olduğunuzu gösterebilir veya diplomasi yoluyla zafere ulaşmak için size en çok güvenen müttefiğinize ihanet bile edebilirsiniz. Herkesin tek amacının demir tahta oturmak olduğu bir oyunda kimin, ne yapacağını kestirmek çok zor olacaktır.

Oyun içerisinde kitap ve filmden alışık olduğumuz isimler de yer alıyor. Melisandre‘nin alışılmadık büyüleriyle karşılaşabilir veya The Mountain‘ın anormal gücüyle düşmanlarınıza korku salabilirsiniz. Oyun şu anda Steam platformu üstünde %20 indirimli olarak satılıyor. Steam sayfası üstünden bu kısa süreli indirimden yararlanabiliyorsunuz. Oyunda görüşmek üzere, valar morghulis.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz