Uzun süre beklenen oyunların zaman zaman yapım aşamaları uzar ve bekleyen oyuncular bu bekleyişin bir an önce sonlanmasını ister. Geçmiş dönemlere ait oyunlara aşina olan oyuncular Duke Nukem Forever gibi oyunların adeta bitmek bilmeyen yapım aşamalarına şahit olmuştur. Genellikle ertelenen yapımlar, eksikleri olduğu için ve gelişim sürecinin devam etmesi gerektiğinden dolayı açıklanan tarihlere yetişmezler.

CyberPunk 2077 uzun süredir oyuncular tarafından beklenen bir oyun.

CyberPunk 2077’de bu konuda aslında sabıkası olan oyunlardan bir tanesi. İlk çıkış tarihi olan açıklanan 16 Nisan 2020 tarihine yetişmeyeceğinden dolayı 17 Eylül 2020 tarihine ertelenmiş. Daha sonra yapılan açıklama tarihi ile bir erteleme ile daha karşılaşmış ve 19 Kasım 2020 tarihi CyberPunk 2077’nin çıkış tarihi olarak belirlenmişti.

Oyunun yapımcısı cdProjekt red ise The Witcher 3 ile büyük ilgi görmüş ve birçok oyunseverin kendisini takip etmesini sağlamıştı. Bir sonraki oyunları olan CyberPunk 2077’nin her ne kadar türü farklı olsa bile oynanabilirlik ve birçok farklı etmende benzer, hatta daha yüksek kalitede bir oyun olması beklendiğinden dolayı sıkı bir çalışma içerisine girmişlerdi. Bu dönem yazılımcılar tarafından “crunch” olarak biliniyor ve normalin çok daha üstünde çalışma saatleri ve sıkı tempoyla üstünde çalıştıkları oyunun istenen kalitede olmasını sağlıyorlar.

CyberPunk 2077’nin yapım döneminin bittiği resmi Twitter sayfasından açıklandı.

Bugün CyberPunk 2077’nin resmi Twitter sayfası olan @CyberpunkGame üstünden atılan tweet ile oyunun yapım aşamasının tamamlandığı ve çıkışa hazır olduğu belirtildi. Kısa süre içinde oyuncular büyük bir sevinç ile 29bin den fazla beğeni ile durumu olumlu değerlendirdiğini gösterdi. Gone Gold olarak belirtilen kavram oyunun artık tamamlandığını ve disk üzerine basımının başlandığını belirtmektedir.

Bununla birlikte CyberPunk 2077 sızıntıları gelmeye devam ediyor. Gün içerisinde gelen bir sızıntı ile oyunun koleksiyoner versiyonunun içinden çıkacak olan Night City haritası gün yüzüne çıktı. Bu harita The Witcher 3 ile karşılaştırıldığında daha küçük ama daha fazla içeriğe sahip olacağı önceden açıklanmıştı.

Night City farklı görev ve maceralarla dolu fütüristik bir şehir.

Night City haritasının gözler önüne serilmesiyle birlikte dikkat çeken ilk unsur şehirin farklı bölgelerinin, farklı yapılarda olması. Şehir merkezi yüksek gökdelenlerle dolu iken, güneybatı bölümü ise büyük kırsal kesimiyle dikkat çekiyor.

CyberPunk 2077, 19 Kasım günü PC, PS4 ve Xbox platformları için çıkış yapacak. Uzun süredir beklenen oyunun artık tamamlanması birçok oyuncu için günün en iyi haberi olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz