Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinin ertelenmesiyle birlikte, Cyperpunk 2077 projesinde yer alan CD Projekt RED geliştiriciler ölüm tehditleri almaya başladı. Geliştiricilerden biri ise ölüm tehditlerine karşı Twitter’dan isyan etti.

Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi için gözler 19 Kasım’daydı. Yıl boyunca iki kez ertelenen Keanu Reeves’lı oyunun Gold sürüme ulaşmasıyla birlikte, oyunun bu tarihte muhakkak piyasaya sürüleceği, üçüncü kez ertelenme ihtimalinin ise olmadığı sonucuna varıldı. Ancak bir sonuca varmak için çok erkendi. Zira, CD Projekt RED geçtiğimiz günlerde yayınladığı mesajıyla birlikte Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık‘a ertelendiğini duyurdu. Bu erteleme kararı, oyuncular arasında küçük çaplı bir kriz çıkmasına yol açtı. Fakat bir Cyberpunk 2077 geliştiricisinin dile getirdiklerine bakılırsa bazı oyuncular, eleştirinin dozunu fazlasıyla aştı.

Andrzej Zawadzki, Cyberpunk 2077 için çalışan geliştiricilerden biri. Zawadzki, oyunun ertelenmesiyle birlikte ölüm tehditleri almaya başladığını Twitter hesabından dile getirdi. Geliştirici isim yaptığı paylaşımda ”Geliştiricilere ölüm tehditleri göndermek kesinlikle yanlış ve kabul edilemez. Biz de tıpkı sizler gibi insanız.” dedi ve aldığı tehditlerden birini paylaştı.

Ölüm tehditi mesajında ”Nerede yaşadığını biliyorum, oyunu yayınla yoksa bitersin, Cyberpunk’ı yayınla yoksa sana ve ailene işkence uygulayacağım, oyunu yayınlamazsan seni diri diri yakarım” gibi oldukça çirkin ifadeler yer aldı. Üstelik Andrzej Zawadski’ye göre bu mesaj, aldığı mesajların en hafifleri arasında.

Kaynak: Mynet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz